24 Ekim 2016

KURUMSAL

           

Türk Periodontoloji Dernegi 1970 yilinda Istanbul’da kuruldu. Geride kalan 44 yil içinde 44 kongre ve 24 sempozyum gerçeklestirdi. Hemen hepsi uluslararasi olan bu kongrelerde ülkemizde periodontoloji alaninda çalisan tüm genç bilim insanlarina ve tüm akademisyenlere bildirilerini sunma ve posterlerini sergileme, konferans verme gibi konularda zemin hazirladi. Sempozyumlarda ise hem bir bilimsel konu seçilerek ayrintili olarak irdelendi, hem de periodontoloji egitimi ile ilgili konular üzerinde duruldu. Ayrica her sempozyumda dernegin sosyal statüsü ile ilgili konular tartisildi..
 
Dernek bunun yaninda toplumun agiz dis sagligi konusunda bilgilenmesi için çesitli çalismalar yapti ve yapmaya devam etmekte. Dernegin merkez örgütü disinda Ankara ve Izmir subeleri de aktif olarak çalismalarini sürdürmektedir.
 
Dernek 2004 yilinda yapilan genel kurul sonrasi Tükiye çapinda hizla gelisen periodontoloji ailesini tümüyle kucaklamak için yeni bir yapilanma modelini uygulamaya baslatti. Yapilan tüzük degisikligi ile yönetimde Istanbul disinda Ankara ve Izmir’den akademisyen üyelerin ve bir serbest çalisan üyenin yer almasi kararlastirildi. 2006 Mart ayinda yapilan genel kurulda bu uygulama modeli seçim sonucu hayata geçirildi.
 
Ayrica dernek toplum içinde ülke çapinda daha iyi taninmak ve toplum agiz dis sagligina yönelik epidemiyolojik çalismalari desteklemek amaciyla Colgate firmasiyla bir sponsorluk anlasmasi yapti. Bu anlasmanin önümüzdeki dönemde saptanan hedefler dogrultusunda dernegin yasaminda önemli adimlar attiracagini düsünüyoruz.

Dernek Üyeliği İşlemleri

Dernek Banka Hesap Bilgileri

VAKIFLAR BANKASI
ŞEHREMİNİ ŞUBESİ - İSTANBUL
HESAP NO. 0015 8007 2903 83994
IBAN TR 19 0001 5001 5800 7290 3839 94

Diş Hekimliği Fakültelerimiz